KLIMATIZÁCIA
 

Klimatizácia sa stáva bežnou súčasťou mnohých pracovísk. Klimatizačné zariadenia sa dokonca často inštalujú už aj do dopravných prostriedkov a pod. V súvislosti so zvyšujúcim sa množstvom klimatizačných zariadení (v práci, domácnosti) je najmä v posledných rokoch zaznamenaný zvýšený výskyt ochorení, ktoré majú priamu súvislosť s pobytom v klimatizovaných priestoroch. Nastáva teda otázka: je klimatizácia škodlivá pre naše zdravie?
Klimatizácia slúži na úpravu teploty, vlhkosti, čistoty a distribúcie vzduchu. Princíp fungovania klimatizácie spočíva v tom, že toto zariadenie nasáva vzduch z vonkajšieho prostredia. Vzduch sa v nej ďalej filtruje, podľa potreby ohrieva alebo ochladzuje, zvlhčuje, vysúša a rozvádza. Dnešné moderné klimatizačné zariadenia majú rôzne filtre, ktoré pri správnej údržbe pomôžu dosiahnuť v klimatizovanom priestore zdravú a kvalitnú klímu.
 
 
 
 
naspäť
Civilná ochrana - úvodná stránka
Oficiálna stránka mesta Rajec, Mestský úrad Rajec, Námestie SNP 2/2, 01501 Rajec, IČO: 00321575
Identifikácia správcu obsahu a prehlásenie o prístupnostiPodmienky pre použitieImplementáciaIdentifikácia technického prevádzkovateľa