SPRAVODAJCA Mestského múzea

SPRAVODAJ MESTSKÉHO MÚZEA V RAJCI 1/1994
V tomto čísle si prečítate:
František Volf; Rajecká muzeálna spoločnosť; Vyhlásenie budovy mestského múzea za kultúrnu pamiatku; Príspevok k dejinám stavania v Rajci; Načieram do studnice svojich predkov; Rajecké nárečie; Hvezdár, feľčiar a hodzinár ne dzedziňe; Ján Frivaldský, rajecký rodák a múzejník; Neživá príroda rajeckého regiónu (3); Niektoré poznatky o výskyte termálnych vôd v Rajeckých Tepliciach; Pohľadnica; Prehľad metód konzervácie muzeálnych predmetov z dreva; História jednej výstavy-Mikuláš Uhlárik.
SPRAVODAJ MESTSKÉHO MÚZEA V RAJCI 2/1993
 
V tomto čísle si prečítate:
Magdaléna Prešnajderová - Rybáriková; Predstavujeme expozíciu mestského múzea pri príležitosti jeho otvorenia; Neživá príroda rajeckého regiónu (2); Poznámka k faune rajeckých studní; Netopiere blízko nás; Symboly obce Rajecká Lesná – Frivald; Galéria pri mestskom múzeu.
SPRAVODAJ MESTSKÉHO MÚZEA V RAJCI 1/1993
 
V tomto čísle si prečítate:
Anton Koleda; Múzeu na cestu; Miesto príhovoru...; Vďaka ti múzeum za tvoj zrod! História a súčasnosť budovy mestského múzea; História vývoja mesta Rajec v spojitosti s architektúrou; Sakrálna architektúra v Rajeckej doline; Rajeckí organári; Neživá príroda rajeckého regiónu (1); Vstavačovité v okolí Rajca; Význam a funkcia hmyzu v prírode; Zberatelia a história; Pesnička sa spieva, rozprávka sa rozpráva a kto sa rád díva, krásne veci spoznáva; Sponzori Mestského múzea v Rajci; Repor of the Town Museum; Rajecká Muzeálna spoločnosť.
« späť 1 2 3 4 ďalej »
Oficiálna stránka mesta Rajec, Mestský úrad Rajec, Námestie SNP 2/2, 01501 Rajec, IČO: 00321575
Identifikácia správcu obsahu a prehlásenie o prístupnostiPodmienky pre použitieImplementáciaIdentifikácia technického prevádzkovateľa