Veľký Rajecký deň 2020 v čase Korona opatrení

Maratón Rajec

Veľký Rajecký deň 2020 v čase Korona opatrení

 

Maratón klub Rajec v spolupráci s Mestom Rajec v tomto roku zabezpečí uskutočnenie 37. ročníka maratónskeho podujatia s obmedzeniami. Tento ročník nie je jednoduchý po všetkých stránkach, z dôvodu rôznych zákazov, ktoré dnešná „korona kríza“ priniesla. I napriek tomu môžeme povedať, že budú vykonané všetky bezpečnostné štandardy, ktoré určujú súčasné opatrenia na takéto podujatia. Mrzí nás, že sa nedá skombinovať tradičné športovo-kultúrne podujatie plné emócií a zážitkov sústredených na jednom mieste rajeckého námestia. Kultúrne vystúpenia, či tradičné predaje rôznych dobrôt musia v dnešnej dobe ustúpiť obmedzeniam, ktoré nás sprevádzajú už niekoľko mesiacov. 

Rozhodnutím neorganizovať jarmok vyšlo mesto v ústrety organizátorom, pretože muselo dôjsť k jednoznačnému rozhodnutiu, ktorá akcia dostane v čase Korona opatrení prednosť. Súbeh dvoch akcii v čase rozhodovania nebol možný.

Veríme, že i keď dnešná doba nie je žičlivá takýmto podujatiam, mnohí z nás si v sobotu nájdu čas na povzbudenie športovcov popri trati mestského okruhu, či navštívia futbalový štadión na rodinné popoludnie. Sme si vedomí, že to nie je tá istá situácia, na ktorú sme roky zvyknutí, neostáva nám veriť, že budúci rok bude priaznivejší. Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie a vašu priazeň.

 

 

            Ing. Milan Lipka primátor mesta, Pavol Uhlárik predseda Maratón klubu Rajec

 

Oficiálna stránka mesta Rajec, Mestský úrad Rajec, Námestie SNP 2/2, 01501 Rajec, IČO: 00321575
Identifikácia správcu obsahu a prehlásenie o prístupnostiPodmienky pre použitieImplementáciaIdentifikácia technického prevádzkovateľa